محصول خودران اپل در حال آزمایش رؤیت شد | خبرگزاری مجله شما

خبرگزاری مجله شما

تعداد خبر های امروز: 0
۱۳۹۹/۱۲/۰۹ السبت ۱۵ رجب ۱۴۴۲ February 27,2021

اوقات شرعی

دریافت ویدئو

پروژه تایتان اپل که با هدف طراحی و ساخت خودروی خودران توسط این غول فناوری پایه‌گذاری شده، طی سالیان اخیر شاهد تغییرات و پیشرفت‌های مهمی نبوده است. با این حال اپل هیچ‌گاه از سرمایه‌گذاری در بخش خودروهای خودروان پا پس نکشیده است. بر اساس ویدیویی که اخیرا در شبکه‌ی اجتماعی توییتر منتشر شده؛ خودروی خودران اپل در حال گذراندن مراحل تست و عبور در خیابان‌ها و معابر عمومی ایالت کالیفرنیا است.

خیلی هیجان‌زده نشوید؛ خودروی خودران اپل یک لکسوس RX است که به سنسورها و سخت‌افزار پیشرفته‌ مجهز شده است. بر اساس ادعای نشریه ورج، در این خودرو از ۶ سنسور لیدار، چندین دوربین و رادار پیشرفته استفاده شده است که روی سقف این شاسی بلند در قالب یک مجموعه بزرگ قرار دارد و در مقایسه با خودروهای دیگر شرکت‌های فعال در زمینه خودروهای خودران مانند فورد و ویمو گوگل،  چهره‌ای زمخت و خشن به این خودرو داده است.

این ویدیو در حساب توییتر مک‌کالیتسر هیگینز منتشر شده است؛ کسی که به‌عنوان یکی از بنیان‌گذاران استارتاپ ویِج (Voyage) فعال در حوزه خودروهای خودران شناخته می‌شود. هیگینز در توییتی به این نکته اشاره کرده که مجموعه تجهیزات و سنسورهای اپل به‌صورت یکپارچه روی سقف این شاسی‌بلند نصب شده است؛ درحالی‌که این تجهیزات در دیگر خودروهای خودران همگی در داخل خودرو تعبیه می‌شود.

مدت‌های مدیدی است که شایعات فراوان درباره تلاش‌های اپل برای ورود به حوزه خودروهای خودران شنیده می‌شود و همین چندماه پیش، اپل تأیید کرد که با پروژه‌ی تایتان به‌صورت رسمی وارد این حوزه شده است. در مصاحبه‌ای که تیم کوک، مدیرعامل اپل در تیرماه سال جاری با نشریه بلومبرگ انجام داد، برای اولین بار از تلاش‌ها و برنامه‌های این شرکت بزرگ حوزه فناوری در راستای طراحی و توسعه سیستم‌های خودران خبر داد و این حوزه‌ی جدید را به‌عنوان تکنولوژی آینده نام برد. البته مدیرعامل اپل صحبتی از ساخت خودروی اختصاصی اپل به میان نیاورد و تنها از ورود به حوزه سیستم‌های خودران گفت.

اپل برای اولین بار در اردیبهشت ماه مجوز لازم جهت آزمایش خودروی خودران را از مقامات ایالت کالیفرنیا دریافت کرد. مدارک مربوط به تکنولوژی خودروی خودران اپل نیز مدتی بعد به بیرون درز کرد که بر اساس این مدارک، سیستم‌ خودران اپل، فرمان و پدال‌‌ها را شامل می‌شود.


منبع: motortrend زومیت

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
دیدگاه ها (0)