چگونگی فیلمبرداری فوق پیشرفته از موشک‌های اسپیس ایکس | خبرگزاری مجله شما

خبرگزاری مجله شما

تعداد خبر های امروز: 0
۱۳۹۹/۱۲/۰۶ الأربعاء ۱۲ رجب ۱۴۴۲ February 24,2021

اوقات شرعی

دریافت ویدئو

تصویربرداری فیلم‌های باکیفیت از پرواز موشکی که با سرعت بیش از ۳۰۰۰ مایل در ساعت (۵۰۰۰ کیلومتر در ساعت) حرکت می‌کند و در فاصله‌ای ۶۰ کیلومتری از دوربین قرار دارد، می‌تواند بسیار دشوار باشد. برای انجام این کار باید یک لنز با فاصله‌ی کانونی حدود ۱۰.۰۰۰ میلی متری در دسترس باشد تا بتوان قاب را با این موشک ۷۰ متری از این فاصله پر کرد.

اسپیس ایکس

علاوه بر آن دوربین باید هماهنگی کاملی با حرکت موشک مورد نظر داشته باشد؛ حتی کوچک‌ترین حرکات دوربین باعث می‌شود که تصاویر در لنزهای ۱۰.۰۰۰ میلی متری در آن فاصله و در شرایط زوم فوق العاده زیاد به شدت دچار لرزش شود. پس چگونه شرکت اسپیس ایکس می‌تواند چنین تصاویر باکیفیتی را از موشک‌های خود ثبت کند؟

SpaceX از چه دوربین‌هایی استفاده می‌کند؟

در حقیقت این پرتاب‌ها توسط دوربین‌های ردیابی مخصوصی که در اصل برای ردیابی موشک‌های نظامی طراحی شده‌اند فیلم‌برداری می‌شوند.

یک ردیاب موشک کانتروز گورز کینتئو (KTM) در مرکز فضایی کندی

یک ردیاب موشک کانتروز گورز کینتئو (KTM) در مرکز فضایی کندی

این وسایل در گذشته به صورت دستی عمل می‌کردند اما امروزه تقریبا همه‌ی آنها اتوماتیک (یا حداقل نیمه اتوماتیک) هستند. فیلم‌های ضبط شده در این وسیله با استفاده از دوربین‌های مادون قرمز و همچنین دوربین‌های با سرعت بالا می‌توانند برای بهبود بینش شرکت‌های سازنده در مورد پرتاب موشک‌ها استفاده شود.


منبع: petapixel

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
دیدگاه ها (0)